O Vítkově

O Vítkově

Legendární, osobitý, tajuplný, jednou chytí za srdce a už nepustí. Přesně takový je Žižkov. Oblíbená pražská čtvrť plná života, služeb a kulturní tradice v uplynulých letech prošla a stále prochází velkou proměnou.

Projekt Rezidence Vítkovka se nachází v její nejrychleji se rozvíjející části a představuje zajímavou příležitost pořídit si nový, kvalitně postavený byt v centru Prahy.

Ze statistik dlouhodobě vyplývá, že tím nejčastějším kritériem při výběru nového bydlení je cena a lokalita. V Praze pak ideálně taková, kde se snoubí kvalitní občanská vybavenost s blízkostí metra a to vše v zeleni. Mnoho lidí totiž zjistilo, že každodenní dojíždění a dopravní zácpy v metropoli mohou být únavné. Stejně jako problémy s parkováním.

Ať už si vyberete svůj nový byt za účelem vlastního bydlení nebo jako investici, Rezidence Vítkovka splňuje všechny parametry kvalitní volby. Koněvova ulice je dynamicky se rozvíjející pražskou lokalitou s nově budovanou infrastrukturou pro ideální bydlení, podnikání a volný čas.


S přírodou na dosah

Zatoužíte-li po klidu přírody, během okamžiku budete moci vstoupit přímo z objektu do parku Vítkov – bývalých vinic založených za vlády Karla IV. Druhým městským parkem je také velmi oblíbená Parukářka. Přestože se v obou z nich dříve pěstovalo víno, dnešní žižkované je rádi navštěvují kvůli procházkám, sportu, pořádají zde pikniky a kochají se výhledy na Prahu. V zimě se oba parky stávají oblíbeným místem k sáňkování a dětským hrám.

Park Vítkov tvoří pomyslnou hranici mezi Žižkovem a Karlínem. V místech bývalé tratě ČD vznikla nová cyklostezka. Bronzová socha Jana Žižky z Trocnova, symbolizující legendární výhru husitů nad křižáky z roku 1420, patří do první desítky největších jezdeckých soch na světě. V nově rekonstruovaném památníku najdete stálou expozici Národního muzea. Nová vyhlídková trasa na Pražačce zve k procházce i posezení.

Ve sportovním a rekreačním areálu Pražačka se nachází krytý i venkovní bazén, fotbalové a tenisové hřiště, sauna, posilovna, dopravní hřiště a řada dalších aktivit. Nově otevřená Rajská zahrada na Pražačce pak láká k odpočinku, romantické procházce, zábavnému vyžití pro děti i příjemnému posezení s občerstvením.

Park Parukářka je vzdálen pět minut chůze od objektu. Především rodiny s dětmi pak ocení tři dětská hřiště s mnoha atrakcemi. Dvě z nich v nedávné době prošla rozsáhlou opravou, třetí je zbrusu nové. I tímto parkem prochází cyklostezka a naučná stezka mapující historii Vrchu sv. Kříže (původní název parku). Prukářka je oblíbeným společensko-kulturním centrem a oblíbeným místem k setkávání.